Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Właśnie jestem po wymianie tylnych sprężyn a dokładniej po dołożeniu sprężyn wspomagających firmy Mak kolor niebieski. Ogólnie z wymianą nie było większych problemów auto nie może mieć więcej niż 10 tyś km i nie więcej niż 6 miesięcy. W ASO na podnośniku porobili foty org. sprężyn zmierzyli miarą wysokość od środka piasty do rantu nadkola. Minimalna wysokość to 38,4 ja miałem 36,8 obecnie mam 40,3. Pomiar wykonywany był przy dwóch pełnych zbiornikach bez koła zapasowego. Następnie zmierzono naciski na przednią i tylną oś i zważono całe auto. Po wykonaniu całej procedury pomiarowej decyzję o wymianie otrzymałem tego samego dnia. Ogólnie nie polecam wymiany springów w ASO w Gdańsku, spierdzielili mi pomiary i moja reklamacja została odrzucona , " zasugerowano mi abym udał się na złomowiec w celu zważenia pojazdu" wtedy prawie wybuchłem :twisted: cała procedura reklamacji do momentu odpowiedzi od ASO trwała około miesiąca MASAKRA. Po tej sytuacji zrezygnowałem z usług tego serwisu i ponownie problem zgłosiłem w Starogardzie Gdańskim gdzie został on rozwiązany przy dwóch wizytach okres od zgłoszenia do wymiany cztery dni, obsługa i podejście do klienta i do sprawy pierwsza klasa.

    Komentarz


    • jak oceniasz różnicę w prowadzeniu/komfort jazdy?
      SIMPLY CLEVER
      Wiesz co dobre :-)

      Moja Maszyna
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

      Komentarz


      • Różnice są odczuwalne auto przede wszystkim jest stabilniejsze no i tył pojazdu jest o 4 cm wyżej. Napewno tył pojazdu jest bardziej sztywny przy 2 pełnych zbiornikach i 2 osobach z tyłu
        auto wogóle nie siadło.

        Komentarz


        • ok, a jak wg Ciebie tłumienie nierówności? Bo mi początkowo wydawało się, że jest sztywno, a teraz uważam, że jest ok - chyba się ułożyły.
          SIMPLY CLEVER
          Wiesz co dobre :-)

          Moja Maszyna
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

          Komentarz


          • do tłumienia nierówności nie mam zastrzeżeń, ale czuć że tył jest wyraźnie sztywny. Osobiście takie zestrojenie zawieszenia mi odpowiada więc z wymiany jestem bardzo zadowolony.

            Komentarz


            • Sprawdź ustawienie świateł, moje po takim podniesieniu świeciły w ziemię , i trzeba było ręcznie podkrecić w góre.

              Komentarz


              • Mi ostatecznie też założyli niebieskie MADy, zgłoszone 7 stycznia, założone 23 marca ;-) tego samego roku. Jeszcze nic nie mierzyłem, ale optycznie widać, że jest wyżej. Niezauważalna różnica w jeździe.

                Komentarz


                • Jutro wyjazd do W-wy. Bagażnik zapakowany w 60%. Zbiornik paliwa pełen po sam korek ... wrażenia na sprężynach nie zrobiło to chyba "żadnego"

                  (szkolenie 7-19 kwiecień - proszę nie pisać na PW).

                  [ Dodano: Nie 07 Kwi, 13 20:45 ]
                  Przejchałem dziś 500 km. 3 osoby na pokładzie, pełen bak paliwa (full) i całkowicie zapakowany bagażnik - nienaczne obniżenie zawieszenia w stosunku do poprzedniego ori wielka różnica na +. Prowadzenie, amortyzacja bardzo dobra. Lesjo HD bardzo dobrze się spisały, jestem zadowolony.
                  Załączone pliki
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Dziś dostałem odpowiedź z ASO że uznali mi moja reklamacje odnosnie obnizonego zawieszenia. W zwiazku z tym zamontują mi dodatkowe sprężyny. Czy możecie mi powiedzieć co to są za sprężyny i gdzie oni je wsadzają?

                    Komentarz


                    • Gosek007, pewnie Mady wspomagające beda założone pomiędzy te co masz pare stron wstecz jest zdjęcie jak to wygląda


                      Mariusz
                      Spoty Tarnowskie

                      Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                      Komentarz


                      • Widzę że Panowie inżynierowie z SAP poszli po rozum do głowy i wstawiają wszystkim kótrzy się zgłaszają MADY bo wiedzą że nawet twrdsze ori nie dają rady.

                        Komentarz


                        • Z tymi MADami wcale nie jest tak kolorowo. U mnie MADy w połaczeniu z oryginalnymi BC przy pełnych zbiornikach ledwo dają 386 mm, ale wporównaniu z tym co było wcześniej to i tak ogromna zmiana na plus.

                          Komentarz


                          • U mnie założyli MADy do wcześniej już zmienianych na twardsze, sprężyn. Mam teraz kombinację BFki + MADy i trzyma wymiar nawet na pełnym zbiorniku do tego hak, ale komfort z deka osłabł...
                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                            Komentarz


                            • mkania777 myślałes o założeniu sprężyn Lesjofors?

                              Komentarz


                              • fajny52, myślałem o innych rozwiązaniach, ale do póki jest auto na gwarancji to niech ASO za mnie myśli...
                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez mkania777
                                  póki jest auto na gwarancji to niech ASO za mnie myśli...
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez mkania777
                                    to niech ASO za mnie myśli...
                                    Niestety w zyciu jest odwrotnie....

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez mkania777
                                      ASO [...] myśli
                                      :haha: :haha: :haha: :haha:

                                      Super żart

                                      " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                                      Pzdr. - 1.6 MPI

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        Przejchałem dziś 500 km. 3 osoby na pokładzie, pełen bak paliwa (full) i całkowicie zapakowany bagażnik - nienaczne obniżenie
                                        PAOLO ESCO, jak będziesz wracał tak zapakowany, mógłbyś zmierzyć do jakiego wymiaru siadły te HD pod takim obciążeniem?

                                        Komentarz


                                        • Po dołożeniu sprężyn

                                          Właśnie wróciłem z ASO w Radomiu i zostały mi dołożone sprężyny z tyłu. Od razu widać różnicę na poniższych zdjęciach. Samochód stoi wyżej i prowadzi się lepiej na zakrętach bo tak to się bardzo kładł na jedną stronę Niestety kolejna usterka się pojawiła mianowicie tylna wycieraczka nie wraca na swoje miejsce tylko zostaje tak ok 7 cm nad rantem szyby. Ale to juz zareklamowane i będą mi wymieniać na kolejnym przeglądzie bo stwierdzili uszkodzony silnik wycieraczek.
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz


                                          • Gosek007, jaki masz teraz zestaw? MADy i ...?
                                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                            Komentarz


                                            • mkania777 mam te mady i standardowe sprężyny i jak na pierwsze odczucia to jest git

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez leonn
                                                do jakiego wymiaru siadły te HD pod takim obciążeniem?
                                                mam fotki zrobione tel. kom. ale nie mam kabelka i nie dodam teraz, ew. po powrocie. Jak będę wracał za tydzień w piątek to zmierzę.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  Jak będę wracał za tydzień w piątek to zmierzę.
                                                  O to mi właśnie chodziło, jak byś mógł :wink:

                                                  [ Dodano: Pią 12 Kwi, 13 20:35 ]
                                                  Zamieszczone przez Gosek007
                                                  mkania777 mam te mady i standardowe sprężyny i jak na pierwsze odczucia to jest git
                                                  Jak załadujesz auto, to juz nie będzie taki "git". Ja jak załaduje tylko sam bagażnik bez pasażerów, to mam 350mm, bez madów było 320mm :shock:

                                                  Komentarz


                                                  • leonn, ale to jest aż 30mm różnicy, więc jest dobrze. A jak myślałeś, że jak załadujesz to nadal będzie trzymał wymiar? Wiesz jakie musiałby być twarde??!
                                                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X